O.M.Ü. Rektörlük İdari Birimler Binası Atakum / SAMSUN

Üniversitemde Değerliyim Projesi

Anasayfa » Kurumsal » Birimler » Sosyal Hizmetler Birimi » Üniversitemde Değerliyim Projesi

Üniversitemde Değerliyim Projesi

Üniversitemizde her yıl yaklaşık 52.000 öğrenci eğitim-öğretim görmektedir. Öğrencilerimizden gelir düzeyi düşük olanlar her eğitim öğretim yılı başında yemek bursu başvurusunda bulunmaktadırlar. Ancak Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı öz gelir bütçesinin yeterli olmaması nedeniyle bunların tamamının karşılanması mümkün olmamaktadır.
Üniversitemde Değerliyim Projesi Ondokuz Mayıs Üniversitesinde öğrenim gören gelir düzeyi düşük öğrencilere yemek bursu verilerek, öğrenim hayatlarına destek olmak amacıyla oluşturulmuştur. Öğrenci, akademisyen ve idari çalışanlarıyla bir aile olan Ondokuz Mayıs Üniversitesi daha fazla öğrenciye destek olmak amacıyla bu sosyal sorumluluk projesine katkı sağlamaktadır. Proje, Ondokuz Mayıs Üniversitesi etkinlik kurulu onayı doğrultusunda, Genel Sekreterlik koordinasyonunda, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı ve Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı destekleriyle Sosyal Hizmet Topluluğu tarafından yürütülmektedir.
Üniversitemizde öğrenim gören öğrencilerin temel gereksinimlerinden biri olan beslenme ihtiyacını karşılamak adına ihtiyaç sahibi ne kadar fazla öğrenciye ulaşılabilirse üniversite olarak sosyal sorumluluğumuz bir o kadar daha gerçekleştirilmiş olacaktır. 

Proje Takvim:

Proje Şubat 2020 de başlamıştır. Destek sağlandığı sürece sürdürülecektir.